Игри

Мої статті [3]

Міні-чат

200

Друзі сайту

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 28

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Неділя, 08.12.2019, 09:39
Вітаю Вас Гість | RSS
Вишнівська школа №2
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

У Міністерстві під час брифінгу розповідали про завершення навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах та про плани Міністерства
19 квітня у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту за участю директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олега Єреська, директора гімназії N 48 Маріанни Борисенко та начальника відділу науково-методичного забезпечення змісту освіти основної і старшої школи Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Олени Дубовик відбувся брифінг.

Олег Єресько розповів про плани Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо реалізації державних цільових програм, зокрема, соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, програми запровадження в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» та програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року.

Зокрема, однією з найважливіших програм, яку планує впровадити Міністерство є програма, що передбачає широкомасштабне використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі.

"Проаналізувавши ситуацію, ми поставили амбітні завдання: 100%-ве володіння випускниками шкіл і вчителями інформаційно-комунікаційними технологіями. До кінця року ми зробимо все для того, щоб всі 100% вчителів вміли користуватись комп’ютером і використовували його в навчальному процесі", - наголосив директор департаменту під час конференції.

Також під час брифінгу Олег Єресько розповів, що найближчим часом Уряд затвердить новий Державний стандарт початкової освіти.

"Саме в цьому стандарті ми вперше заклали вивчення інформаційно-комунікаційних технологій з початкової школи. Також планується запровадити з 1 вересня 2012 року вивчення іноземних мов, починаючи з 1 класу", - розповів він.

За словами Олега Єреська, згідно з проведеним дослідженням, на сьогодні далеко не всі учні старших класів можуть ефективно використовувати комп’ютер в практичній роботі.

«Нині вивчення інформатики з дев’ятого або десятого класу середньої школи не відповідає потребам суспільства, в якому дитина, як правило, починає користуватися комп’ютером, починаючи з шести років чи навіть раніше. Тому, згідно з новими стандартами початкової освіти, ми плануємо запровадити обов’язкове вивчення інформатики з другого класу середньої школи», – зазначив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти.

Олег Єресько розповів про започаткування Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Всеукраїнської естафети педагогічних інновацій «Нові горизонти української школи».

«Естафета для кожного регіону складається з двох етапів: першого – відвідування регіональною делегацією іншої області та другого – прийому делегації педагогічних працівників з визначеного регіону. Першими, у рамках естафети, 13-15 квітня відвідали Львівську область харків’яни. З 19 по 21 квітня приймають делегації своїх колег Київська, Чернігівська області та місто Київ», - поінформував він.

За його словами, протягом квітня-травня в естафеті візьмуть участь усі регіони та передадуть Міністерству матеріали, на підставі яких буде створено Всеукраїнську книгу педагогічних інновацій.

«Цього року свято «Останнього дзвоника» у середніх загальноосвітніх школах пролунає 27 травня, а навчальний рік має завершитися не пізніше 1 липня. У 1-10 класах навчання завершитися 26 травня, в одинадцятикласників раніше - 18 травня, оскільки з 18 по 26 травня вони проходитимуть державну обов'язкову атестацію з трьох предметів, яка 20 травня почнеться для всіх середніх шкіл України переказом з української мови. Завдання буде оголошено в прямому ефірі. Обов'язкова державна атестація для учнів дев’ятих класів проходитиме з 31 травня по 17 червня, навчальні екскурсії для початкової школи проводитимуться з 27 травня по 1 червня, а для учнів 5-8 класів - з 31 травня по 15 червня. Слід зауважити, що навчальні заклади наділені автономією, тому вони можуть вносити певні корективи до рекомендованих Міністерством термінів навчання", - зазначив Олег Єресько.

Також, за словами директора департаменту, у 2012 році планується зміна термінів навчання у зв’язку з тим, що Україна з 8 червня прийматиме Євро-2012. Він зазначив, що у 2012 році планується закінчити заняття у школах до 25 травня, а атестацію та зовнішнє незалежне оцінювання – провести до 8 червня.

Олег Єресько звернувся до представників засобів масової інформації з роз’ясненням щодо проведення підсумкових контрольних робіт в 5-8 класах. Він підкреслив, що підсумкові контрольні роботи будуть проходити у звичному для учнів режимі, які виконуватимуть завдання у своєму класі, зі своїми вчителями, а цьогорічною їх особливістю є визначений зміст та форма проведення, єдині для всіх загальноосвітніх навчальних закладів.

За словами директора гімназії N 48 Маріанни Борисенко, жодних питань щодо підготовки до підсумкових контрольних у навчальному закладі, який вона очолює немає, їх проведення не новина, адже наприкінці навчального року завжди проводяться підсумкові, чи як ще їх називають «директорські» контрольні роботи. З її словами, вчителі та учні готові до щорічного контролю й жодного стресу чи непорозуміння це не викликає.

А начальник відділу науково-методичного забезпечення змісту освіти основної і старшої школи Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Олена Дубовик розповідала присутнім про методику складання збірників для підсумкових контрольних робіт, над розробкою яких працювали науковці, методисти та вчителі.


Категорія: Мої статті | Додав: Гравець (20.04.2011)
Переглядів: 377 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2019